Wielka uczta

2

1

3

susz logo

 

 

Barokowa uczta była ostatnią imprezą kończącą projekt „Akademia pod Chmurką” realizowany przez radę rodziców, przy czynnym współudziale lokalnej jednostki OSP, rodziców, nauczycieli i uczniów a dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie, Stowarzyszenia „Przystań” i środków uzyskanych z Gminy Susz.

 

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Susza Pan Krzysztof Pietrzykowski, Radny Rady Miejskiej w Suszu Pan Marek Puciński, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przystań Pan Arkadiusz Karpiński, Asystent Koordynatora Programu Działaj Lokalnie Pani Dominika Nadwodna, Prezes OSP Babięty Wielkie Pan Mirosław Romanowski, Naczelnik OSP Babięty Wielkie Pan Bogdan Kwiatkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anitę Michałkiewicz.

Dyrektor szkoły Pani Grażyna Taborek przedstawiła cele projektu i najważniejsze działania. Wszystkim zaangażowanym osobom złożyła serdeczne podziękowania, a następnie zaproszeni goście, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie obejrzeli „Akademię”, która w ostatnich dniach, można rzec, wyrosła jak grzyby po deszczu. Ogromny wkład pracy rodziców i pracowników szkoły sprawił, że mimo niesprzyjającej aury, wszystko się udało. Przed szkołą jest miejsce nie tylko do zabawy, ale i do nauki poprzez zabawę właśnie. Dendrofon, kostki gry, leśna ścieżka, ścieżka zmysłów… to dopiero początek. W przyszłości stworzymy tu prawdziwe cuda. A wszystko ku radości i rozwojowi naszych dzieci.

Godnym obejrzenia jest również lapidarim, miejsce, w którym zgromadziliśmy elementy architektoniczne lub budulcowe pochodzące z okolicznych pałaców i zamków. Przy każdym z nich znajduje się opis i zdjęcia, najczęściej z czasów świetności.

Po obejrzeniu naszej „Akademii pod Chmurką” wszyscy udali się na halę sportową, gdzie uczniowie zaprezentowali potrawy staropolskiej kuchni inspirowane barokiem. Czegóż tu nie było? Kapłony, kaczki, figatelle, auszpik oraz topinambur i popie jaja. Czym chata bogata, tym gościom rada.

Projekt „Akademia pod Chmurką” autorstwa Pani Elżbiety Rodak dobiegł końca.