Aktualności

Szkolenie dla uczniów w zakresie ochrony przeciwpożarowej 2021

            Każdy maluch w pewnym momencie swojego dzieciństwa chce zostać strażakiem. Mundur, wóz strażacki, sprzęt gaśniczy i do ratowania ludzi – na samą myśl dzieciom pojawiają się ogniki w oczach. W ogóle zawód ten jest niebezpieczny, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym długie kolejki chętnych do szkół strażackich.

            Żeby zobaczyć pracę straży i dowiedzieć się, jak należy zachować się podczas burzy, wypadku oraz, jak w należyty sposób wezwać pogotowie, policję i straż pożarną, młodzież odwiedziła OSP w Redakach.

            Druhowie Mariusz Obrębski i Marek Jankowski zademonstrowali uczniom klasom 7-8 oraz ich opiekunom wszystkie zalety strażackiej służby. Uczniowie mogli zobaczyć od środka wóz, który pomaga w gaszeniu pożarów, a także puszczać wodę ze strażackiego węża. To ostatnie zadanie wywołało mnóstwo emocji, gdyż nikt nie spodziewał się, że tyle siły potrzeba do utrzymania podstawowego sprzętu podczas akcji gaśniczych.

Szkolenie odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Żyj bezpiecznie!” - organizowanie szkoleń i imprez ratowniczych na rzecz społeczności, na które OSP Redaki otrzymało dofinansowanie w konkursie otwartym Burmistrza Susza. Było przy okazji doskonałą lekcją zawodoznawczą i może czas spędzony w remizie zachęci uczniów, ażeby w przyszłości wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Autorem i koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Taborek - dyrektor szkoły w Babiętach.