Aktualności

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

            W tym roku po raz trzeci Ministerstwo Edukacji i Nauki 22 marca zorganizowało Dzień Nowych Technologii w Nauce. Celem tego wydarzenia jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy w szkole.

            Podczas nauki zdalnej i młodsi, i starsi uczniowie codziennie korzystają z komputera. Lekcje prowadzone są za pomocą komunikatora Google Meet, a wiadomości przesyłane przez dziennik Librus. Można by rzec, że dzieciom przestrzeń wirtualna nie jest obca. Jednak w tym dniu społeczność szkolna szczególnie mocno korzystała na lekcjach z dobrodziejstw informatyki.

            Nauczyciele wykorzystali takie platformy edukacyjne jak: quizizz.com oraz Wordwall, w których świetna zabawa łączy się z efektywną nauką. Ósmoklasiści stworzyli multimedialną prezentację w Canvie - internetowym narzędziu umożliwiającym tworzenie projektów graficznych. Niektórzy na zajęciach oglądali także filmy.

            Młodsze roczniki kodowały, czyli uczyły się logicznego myślenia, wchodząc powoli w świat współrzędnych, kodów itp. Zakodowane kolorowe obrazki to dla trzecioklasistów był świetny sposób na obrazowe przedstawienie podstaw programowania. Ponadto drugoklasiści kodowali na specjalnej macie własnoręcznie pokolorowane symbole wiosny.

            To był bardzo intensywny dzień, w którym wszyscy udowodnili, że technologia informacyjno-komunikacyjna jest nam niestraszna.