Aktualności

Jestem sobie przedszkolaczek

Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie dla maluchów. Po nim stają się już oficjalnie przedszkolakami, to duży krok w ich drodze do samodzielności. Tradycyjnie w naszej szkole to wydarzenie odbywa się w Dzień Edukacji Narodowej.

W mniejszym składzie i przy zachowaniu ceremoniału uroczystość pasowania przedszkolaków odbyła się w hali sportowej. Głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Taborek, która życzyła dzieciom powodzenia na właśnie rozpoczynającej się ścieżce edukacji oraz nauczycielom i pracownikom oświaty sukcesów w pracy a także satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Przedszkolaki w specjalnych czapkach oraz muszkach zaśpiewały piosenkę pt. "Na powitanie niech każdy wstanie". Nie mogło również zabraknąć szlagieru "Jestem sobie przedszkolaczek". Były zabawne wierszyki o ciężkim życiu maluchów. Jednak furorę zrobił żywiołowy taniec do piosenki "Despacito".

Obecni w hali rodzice pękali z dumy podczas występów swoich pociech. A niejednej mamie łza zakręciła się w oku. W końcu był to pierwszy oficjalny występ przedszkolaków.