Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów 2020

              Dzień Edukacji Narodowej to kolejne święto, które nie mogło odbyć się w uroczystej i tradycyjnej scenerii, ale szkolna społeczność sprostała przeciwnościom.

            Klasy 5 i 6 przygotowały i nagrały specjalne scenki związane z Dniem Nauczyciela. Było i śmiesznie, i nostalgicznie. Myślą przewodnią było zdanie: „Nauczyciel to przyjaciel”. Filmy można obejrzeć na Facebooku szkoły.

Także uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w konkursie pt. „Zgadnij, jaki to nauczyciel?”. Jego ideą było rozpoznanie nauczyciela po krótkiej charakterystyce składającej się z typowych zachowań i powiedzonek. Rywalizacja odbywała się na zasadach znanego programu „Jaka to melodia?”. Najbardziej spostrzegawczy okazali się uczniowie klasy 7, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, a tym samym wygrali jeden dzień bez odpytywania! Teraz przed nimi ważna decyzja – wybrać datę.

Jak wiadomo młodsi lubią rysować, wobec czego drugo i trzecioklasiści wykonali portrety ulubionych nauczycieli, które można obejrzeć w salach lekcyjnych.

Tego dnia pierwszoklasiści stali się oficjalnie uczniami i tylko oni poczuli namiastkę normalności. W niewielkim składzie i przy zachowaniu ceremoniału uroczystość pasowania odbyła się w hali sportowej. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Taborek, życząc uczniom wielu sukcesów, a także składając najserdeczniejsze życzenia pedagogom i pracownikom oświaty z okazji ich święta. Potem na scenie brylowali już tylko oni, czyli uczniowie klasy pierwszej. Przepięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Panna z różą - herb Susza”. W śmiesznych wierszykach przedstawili swoje cechy charakterystyczne i zatańczyli żywiołowy taniec „Choco dance”.

Jednak ich skupione oczy i stremowane miny czekały na najważniejsze – pasowanie na uczniów. Moment dotknięcia ramienia specjalnym ołówkiem i otrzymanie dyplomu Pani Dyrektor sprawił, że maluchy stały się równoprawnymi uczestnikami życia szkoły. Na pewno dzień ten zostanie zapamiętany na zawsze.

Samorząd Uczniowski w imieniu przewodniczącego Dominika Rodaka wręczył na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów w podziękowaniu za pracę na rzecz społeczności szkolnej.

Oczywiście w ten wyjątkowy dzień nie mogło zabraknąć także szczerych życzeń składanych pedagogom, rozmów o nauce, współczesnym życiu i tak potrzebnej obecnie empatii.