Aktualności

Szkolenie dla społeczności lokalnej w zakresie ochrony przeciwpożarowej

             Ochrona przeciwpożarowa to ważne pojęcie związane z zapobieganiem i zwalczaniem pożarów, klęsk żywiołowych czy innych zjawisk zagrażających życiu. Mowa tu o zatruciu tlenkiem węgla, gazem czy dymem.

            W ramach realizacji zadania publicznego: Liczy się każda sekunda! - Organizowanie szkoleń i imprez ratowniczych na rzecz społeczności Gminy Susz w Szkole Podstawowej im. Ziemi Suskiej odbyło się szkolenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy pobliskich miejscowości.

              Przedstawiciele OSP w Suszu wytłumaczyli, jak należy zachować się podczas pożaru, burzy czy wypadku oraz jak prawidłowo wezwać pogotowie, policję i straż pożarną. Zademonstrowali działanie czujnika tlenku węgla, zwanego potocznie czadem. Zbliżający się czas jest idealny, ażeby pomyśleć o zakupie i wykorzystaniu takiego sprzętu w domu.

                 Spotkanie uświadomiło uczestnikom, jak łatwo może wybuchnąć pożar, ale także jak poradzić sobie z ogniem, ażeby straty były jak najmniejsze.

        Najważniejszym efektem realizacji zadania jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Susz. Materialne rezultaty to zakup automatycznego defibrylatora serca, który zostanie umieszczony w miejscu ogólnodostępnym na terenie szkoły oraz zakup zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1 z deską, który wzbogaci wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiętach Wielkich.

              Na realizację zadania organizator - Ochotnicza Straż Pożarna w Babiętach Wielkich otrzymała dofinansowanie w konkursie otwartym Burmistrza Susza w wysokości 9 000 zł.  Autorem i koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Taborek - dyrektor szkoły w Babiętach.