Aktualności

Z kolejną wizytą w Kaczym Bagnie

Uczniowski Klub Sportowy HERKULES w Babiętach Wielkich od wielu lat otrzymuje i realizuje projekty dofinansowane w drodze konkursu otwartego Burmistrza Susza. Tegoroczne przedsięwzięcie dotyczy działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Uczestnicy tego zadania mieli okazję wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach, które odbyły się podczas dwudniowego wyjazdu do Miejsca Inicjatyw Pozytywnych – Kaczego Bagna.

Poza wieloma zabawami integracyjnymi można było skorzystać z nauki gry na bębnach afrykańskich czy chodzenia na szczudłach. Atrakcją okazało się nawet pełnienie dyżurów podczas przygotowywania pomieszczenia do posiłków i sprzątania po nich.

Ekscytujące było własnoręczne wygniatanie swojego chlebka, który później z ogromnym apetytem był spałaszowany przy kolacji. Pod osłoną późnego wieczoru wszyscy podziwiali instruktorów podczas pokazu tańca z ogniem. Oczywiście był on zapowiedzią kolejnych warsztatów, bo i sztukę tańca z ogniem częściowo posiedli uczestnicy wyjazdu. Każdy powrócił do domu z mydełkami, które skomponował zgodnie z własnymi gustami w zakresie zapachów, kolorów i peelingu.

Nawet ci, którzy odwiedzili to miejsce po raz trzeci, byli zafascynowani każdą wykonywaną czynnością.

           Prawie wszyscy w drodze powrotnej zadawali to samo pytanie: „Kiedy tu przyjedziemy jeszcze raz?”.