Aktualności

Warsztaty dla społeczności lokalnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Jak zachowywać się, gdy jesteśmy świadkami wypadku? Jak pomóc osobie, która została poszkodowana w owym wydarzeniu? Jak przeprowadzić prawidłową reanimację? Jak działa defibrylator?

 

Na te pytania poznali odpowiedź uczestnicy warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach realizacji zadania publicznego: Liczy się każda sekunda! - Organizowanie szkoleń i  imprez ratowniczych na rzecz społeczności Gminy Susz

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu zademonstrowali, jak prawidłowo wykonać reanimację. Użyli również szkoleniowego defibrylatora, który za pomocą elektrod pobudza pracę serca. Urządzenie to może uratować życie zanim jeszcze przybędzie ambulans pogotowia ratowniczego.

Spotkanie to dało nie tylko wiedzę, ale również umiejętności, które pozwolą, by w momencie wystąpienia sytuacji zagrażającej życiu, zadziałać szybko, instynktownie, poprawnie i niejako automatycznie i jest to najważniejszy efekt realizacji zadania.

Materialnymi rezultatami jest zakup automatycznego defibrylatora serca, który zostanie umieszczony w miejscu ogólnodostępnym na terenie szkoły oraz zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1 z deską, który wzbogaci wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiętach Wielkich.

Na realizację zadania organizator - Ochotnicza Straż Pożarna w Babiętach Wielkich otrzymała dofinansowanie w konkursie otwartym Burmistrza Susza w wysokości 9 000 zł. Autorem i koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Taborek - dyrektor szkoły w Babiętach.