Aktualności

Karta rowerowa a wizyta policjanta

               Tradycyjnie wiosną czwartoklasiści zdają egzamin na kartę rowerową. W tym roku plany pokrzyżowała pandemia i uczniowie musieli poczekać na swój sprawdzian z jazdy na bicyklu.

               Na wrześniowych lekcjach techniki (już) piątoklasiści zdali egzamin teoretyczny, co jest jednym z dwóch warunków otrzymania prawa jazdy na rower. Jednak najtrudniejsze było dopiero przed nimi.

Wizyta mł. asp. Karola Przewłoki z Komisariatu Policji w Suszu zwiastowała bój o wymarzoną kartę rowerową. Uczniowie musieli przejechać bezbłędnie tor z przeszkodami w szkolnym miasteczku rowerowym. Mimo stresu, dzieci świetnie sobie poradziły ze znakami drogowym, sygnalizacją świetlną, zmianą pasa ruchu, jazdą na rondzie czy po progu zwalniającym.

               Twarze piątoklasistów na zakończenie mówiły tylko jedno - warto było trochę poczekać. Satysfakcja ze wzorowego zdania egzaminu jest bezcenna.

               Dodatkowo przyjazd do szkoły pana policjanta był pretekstem do spotkania z oddziałem przedszkolnym 3-5 latków. Maluchy dowiedziały się, na czym polega praca stróża prawa. Mogły także wsiąść do wozu policyjnego i włączyć sygnał dźwiękowy, co wywołało wiele radości, szczególnie u chłopców. W końcu nie jeden z nich marzy o tym, żeby w przyszłości zostać policjantem.

               Gratulujemy piątoklasistom zdania egzaminu na kartę rowerową i dziękujemy mł. asp. Karolowi Przewłoce za zaznajomienie przedszkolaków z wykonywanym zawodem!