Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Wrzesień powitał nas deszczem i wiatrem. Zrobiło się jesiennie i smutno. No cóż, wakacje się skończyły, czas wracać do pracy.

2 września 2013 roku uczniowie szkoły w Babiętach rozpoczęli kolejny rok szkolny.

Czytaj więcej...

Kierunek – Susz!

Czy jest coś piękniejszego, niż poznawanie swojej Małej Ojczyzny?

Na to pytanie odpowiedziała sobie grupa uczestników wycieczki do Susza. Niby nasze gminne miasteczko jest takie zwyczajne, niczego szczególnego w nim nie dostrzegamy, gdy tymczasem wiele tu interesujących miejsc, które warto odwiedzić, poznać.

Czytaj więcej...

Wakacyjne wojaże

4 lipca grupa uczniów wzięła udział w wycieczce do Olsztyna i Olsztynka. Cóż może być interesującego w stolicy naszego regionu? Zapewne wieloma rzeczami może nas zadziwić Olsztyn, ale my mieliśmy swoje plany. Wyruszyliśmy na spotkanie z historią.

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego 2012/2013

Minął kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy go uroczyście w piątkowe przedpołudnie. Uczniowie długo oczekiwali na ten moment.

Apel rozpoczął się od tradycyjnego poloneza w wykonaniu klasy szóstej - dwukrotnie zatańczonego, co zapewne przejdzie do historii szkoły.

Czytaj więcej...

Sukces Julii

Uczennica klasy czwartej Julia Jankowska otrzymała nagrodę w konkursie literackim na legendę o "Skarbie Suskim", ogłoszonym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy 4-6) oraz gimnazjum z terenu Susza i gminy, a zadaniem autora - stworzenie legendy o skarbie srebrnych szelągów krzyżackich, który został odnaleziony w 2009 roku przez członków TMZS.

Czytaj więcej...